Aktualności > Dziękujemy za udział w projekcie!

Dziękujemy za udział w projekcie!
23.07.2016

To była spektakularna całoroczna, ogólnopolska akcja, zorganizowana przez  Agencję Wydawniczą AGA PRESS, którą dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Zaplanowane w projekcie „Odpakowani” działania i rozwiązania dotyczyły szeroko pojętej problematyki segregacji oraz recyklingu zużytych opakowań, a także profilaktyki w zakresie gospodarowania odpadami. Wszystko po to, by nasza planeta nie stała się górą śmieci.

 

Przez cały rok szkolny w różnorodne proekologiczne aktywności włączyło się przeszło 1500 szkół podstawowych z całej Polski. Od września 2015 r. do końca czerwca 2016r. trwała ostra walka z piętrzącą się górą śmieci,  połączona z intensywną i niezwykle kreatywną profilaktyką, a także solidną porcją wiedzy, jak zmniejszać ilość odpadów oraz jak zapobiegać ich gromadzeniu w przyszłości.

 

O akcji zrobiło się głośno jeszcze w wakacje, ale decydujące działania rozpoczęły się wraz z pierwszym dzwonkiem.  Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogli zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi pod kątem uwrażliwiania na problem śmieci EKObroszurami i EKOkurierami dostępnymi online i w czasopismach „Kumpel”, „Victor Junior” i „Victor Gimnazjalista”. Nie zabrakło również praktycznych porad i sposobów na walkę ze śmieciami płynących od uczestników projektu. Wszystkie dotyczyły redukowania śmieci wokół nas, ich segregowania oraz ponownego wykorzystania. Dużą popularnością cieszyły się kolekcja okazjonalnych kart, broszura „Zrób to sam”, gry online, filmy animowane, EKOkomiksy, a nade wszystko dwa konkursy, jesienny („Moja EKOokolica”) oraz wiosenny („Przetwarzam, więc jestem”), z atrakcyjnymi nagrodami i licznymi gadżetami za lawinowo przesyłane w ramach rywalizacji zdjęcia oraz prace. Liczba sposobów na to, aby dołączyć do grona pogromców śmieci, frekwencja oraz zaangażowanie innowatorów wykorzystujących zużyte opakowania do nowych funkcji, zdaniem Organizatora znacząco przerosła oczekiwania. 

 

Poziom prac uczestników, ich aktywność, kreatywność oraz zaangażowanie okazały się imponujące. Tak duże zainteresowanie było z pewnością efektem wsparcia „Odpakowanych” przez podmioty, media i partnerów, dzięki którym projekt realizowany był na skalę lokalną i ogólnopolską. Organizator składa wszystkim serdeczne podziękowania.

 

Projektu nie byłoby z pewnością bez Was, drodzy i wytrwali Pogromcy Śmieci, przyjaciele projektu „Odpakowani”. Wasza wrażliwość i świadomość problemów Ziemi pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialność za losy naszej planety jest teraz w Waszych rękach. Mamy nadzieję, że Odpakowani choć trochę pomogli Wam to zrozumieć. Możecie zawsze liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Dziękujemy.